Suusatamine ja uisutamine
18.01.2017

Igal õpilasel tuleb käia suusatamas 8 korda. Suusatamine on vahemikus 23.01. - 17.03. 2017
Sportida saab: a) õpilase klassile pakutud päeval
      b) või mõnel teisel tabelis pakutud ajal
      c) nädalas võib käia mitmel päeval, mis annab vastavaid kordi
      d) suuskade laenutamine lõpeb tund enne viimast kellaaega.

Suusatamine ja uisutamine toimub Nõmme Spordikeskuses, Külmallika 15a.
Sõita saab bussiga nr. 10 Tehnikaülikooli peatusse.
Võid tulla oma spordivahenditega  või kasutada laenutust (suusad - 2.50, uisud - 2.00 kord).
Oma kooliasjad saad jätta keskusesse.  Koolikotti ära jäta väärtuslikke asju!
Laenutamiseks peab olema kaasas  ÕPILASPILET.
Kuni 17.märtsini kehtib uus tunniplaan, mis asub kooli kodulehel alates 23.01.
Sul on võimalik suusatada ja uisutada järgmistel aegadel (loe lisa):

16.-20. jaanuar on meil stiilinädal
16.01.2017

Õpilasesinduse poolt korraldatav stiilinädal toimus traditsiooniliselt ka sellel aastal. Sellel korral olid meie õpilaste stiilsed moed aga esindatud juba uues majas.

Siin valik pilte STIILINÄDALAST 2017 meie pildigaleriis.

Tallinna Haridusameti keskkonnahariduslik programm "Kalad"
16.01.2017
16. jaanuaril viidi läbi meie kooli 7A ja 7B klassi õpilastele Tallinna Haridusameti keskkonnahariduslik programm "Kalad". Õpilastele tutvustati 2 õppetunni raames Läänemere kalaliike, nende bioloogiat ja kohastumise tingimusi ning kaitsealuseid kalaliike Eestis. Õpilased sooritasid praktilise töö räime välis- ja siseehituse kohta.
2-tunnise programmi viisid läbi Sirje Aher ja Georg Aher koolitus- ja nõustamiskeskusest HARED. Tutvustati järgmisi kalaliike: lest, haug, vimb, särg, angerjas, tint jt. Programm lõppes viktoriiniga, kus tuli ära tunda 10 erinevat Eesti kalaliiki.
Juhendajad Sirje Aher ja Georg Aher jäid väga rahule meie 7A ja 7B klassi õpilastega ning leidsid, et meie õpilased tegid praktilisi töid kalade siseehituse kohta suure huviga ja oskasid tundide lõpus küsimustele hästi vastata. Õpilased ise olid samuti väga rahul ja kinnitasid, et said palju uusi teadmisi tuntud kalaliikide kohta.
Keskkonnahariduslik programm viidi läbi bioloogiaõpetaja Ene Lehtmetsa tundides.

Kindlasti vaadake pilte nende tundide kohta ka meie pildigaleriis.
Noortele suunatud teavituskampaania "Mul on kõik OK !"
19.01.2017
Algas kahenädalane noortele suunatud teavituskampaania „Mul on kõik OK!“, mille eesmärk on suurendada noorte teadlikkust vaimsest tervisest ja julgustada neid oma probleemidest rääkima ning abi otsima.

Kampaania on eelkõige suunatud 13-16-aastastele noortele ja sellega soovitakse vähendada valehäbi, mis takistab õigel ajal abi küsida. Selleks suunab kampaania noori veebikeskkondadesse http://peaasi.ee/ ja  http://enesetunne.ee/ .

Kampaania raames näidatakse noortele suunatud videoklippe veebis, kinodes ja sotsiaalmeedias.

Kampaania aluseks on loovusfestivali Kuldmuna noortekonkursil Pesamuna osalenud töö, mille autorid on Marita Tambelt ja Bruno Palmik.
 VIDEO ON VAATAMISEKS SIIN.

Meie õpilane võttis vastu aukirja loovtöö eest
18.01.2017
11.b klassi õpilane TUULI PÕHJAKAS võttis 12.01.2017 Tartus vastu aukirja Riigikohtu 97.aastapäevale pühendatud kaasuskonkursile kirjutatud silmapaistva loovtöö eest. Tuuli kirjutas temaatilise luuletuse.
Nädal TTG-s (16.-20. jaanuar)
Esmaspäev
16. jaanuar
Loodusalane loeng: 2.- 3.t - 7b, 4.- 5.t. - 7a
Lastekoori ettelaulmine Salme keskuses(vt.stendile)
Teisipäev
17. jaanuar
k.15.00 12.kl.pangandusmat. Eesti Panga muuseumis
Matemaatikaolümpiaad k.12.00-16.00 (eriplaan)
Töötukassa loeng: 2.t. - 12a, 3.t. - 12b
Kolmapäev
18. jaanuar
3bcd alustavad ujumist
k.10.00 arv.kl. 4.kl.katseline e-tasemetöö loodusainetes (nimekiri stendil)
Neljapäev
19. jaanuar
11:50 Aatriumis spordiklubi Sparta infotund kevadlaagrist
Tallinna Lastehaigla Toetusfond tänab Tallinna Tehnikagümnaasiumi
16.01.2017
Täname Tallinna Tehnikagümnaasiumi abi eest Tallinna Lastehaigla Toetusfondi heategevusliku jõulumüügi kordaminekul. Kogusime 3567€.
Karmen Lääts (pildil), Karolin Maasik (pildil) 5B klassist, Alanna Ubei-Kon, Mirtel Migur, Brigita Tuisk 6.B klassist ja huvijuht Margit Ehandi (pildil) andsid märkimisväärse panuse aidates müüa käsitööd ja koguda annetusi mitmel päeval.
Toetusfondi kodulehel on avalik Tänukiri kõigile annetajatele - kes annetas oma aega ja tuli appi müüma, annetusi koguma; kes annetas oma oskusi ja saatis müügi jaoks käsitööd, hoidiseid ning kes annetas raha - iga abi oli ja on oluline!
Abilised sh. kauba annetajad said lisatud fondi kodulehel asuvasse nimekirja.

Toetusfondi nimel tänan, et aitasite aidata!
Vaata ka tänukirja kõigile (loe lisa).
Lugupidamisega,
Heli Mets
SA Tallinna Lastehaigla Toetusfond
Arendusjuht