Tallinna Nutikuu raames toimus koolisisene üritus "õpilaselt-õpilasele"
29.04.2016
Tallinna Nutikuu raames toimus 29. aprillil koolisisene üritus "õpilaselt-õpilasele". 11A klassi õpilane Erik Kaljumäe viis läbi õppetunni põhikooli õpilastele, kus ta tutvustas arvutimängude programmeerimist. Õpiti vahetult oma kooli gümnaasiumiõpilaselt, kuidas on võimalik programmeerida lihtsat arvutimängu ning mis tarkvaravahendeid tuleks selleks kasutada.
Loodame, et sellest õppetunnist oli kasu kahepoolne- nii Erikule kui ka põhikooli õpilastele, kes said palju teadmisi arvutimängude programmeerimise valdkonnas.
Vaata ka pilte >
QR-koodi-võistluse tulemused on selgunud
15.04.2016
Tallinna Nutikuu raames toimus meie koolis 14. aprillil põnev koolisisene QR-koodi-võistlus. Osalesid 7.-12. klasside õpilased. Iga klass pani välja oma 4-liikmelise võistkonna. Kokku osales 13 võistkonda. Võistlejatel tuli kaardi abil leida kooli territooriumilt 10 QR-koodi. QR-koodi skaneerimisel nutiseadmega avanes mälumängu küsimus ning vastus tuli samuti sisestada nutiseadme abil elektrooniliselt. Žürii arvestas punkte nii õigete vastuste kui ka kiiruse osas. Vastuste andmebaas arvestas automaatselt iga võistkonna summaarse aja QR-koodide leidmisel. Toome välja võistluse tulemused kahes kategoorias- teadmiste (õigete vastuste) kohajärjestus ja kiiruse kohajärjestus (loe edasi). AUTASUSTAMINE TOIMUB ESMASPÄEVAL !

Meie õpilased võistlesid Tallinna koolide Jüriöö orienteerumisjooksul
29.04.2016
Kolmapäeval, 27.04 toimusid Tallinna koolide Jüriöö orienteerumisjooksud. Tallinna Tehnikagümnaasiumi parimad tulemused põhikoolist olid:
Mirtel Migur 5B I koht (4-5klass), Miia Marleen Rahe 3A II (4-5 klass) ja Eric Muugamäe 8B (8-9 klass) ja gümnaasiumist Märten Henrik Pais 10A  I koht ( 10-12 klass),  Tauri Pupart 10A  II koht (10-12 klass) ja Merilin Anijärv 11 B II koht (10-12 klass)
Meie õpilaste tulemused spordivõistlustelt
29.04.2016
Meie õpilased on saavutanud häid tulemusi spordivõistlustelt.
Märt Kurvet saavutas Tallinna koolinoorte  lauatennise meistrivõistlustel III koha.

Tallinna Tehnikagümnaasiumi võistkond saavutas koolinoorte hokiturniiril "Kuldlitter 2016" III koha.

Õnnitleme tublisid võistlejaid !
Toimus veebipõhine võistlus "Toome reaalteadused reaalsusesse"
21.04.2016
Ajavahemikul 15.02 - 18.03 toimus veebipõhine viktoriin “Toome reaalteadused reaalsusesse”.
Selle aasta põhiteemaks oli “Inimene ja liiklus”. Võistluse esimeses etapis oli vaja koostada väike viktoriin või mäng erinevate veebivahendite abil.  Võistluse teine etapp oli veebiviktoriin, mis kestis terve koolinädala. Eraldi arvestust peeti põhikooli astmes ja gümnaasiumiastmes. Kõige rohkem punkte kogunud võistlejatele saadeti väike auhind Islandi koolist. Lisaks anti eripreemia kõige omanäolisemale kodutööle. Kõige aktiivsem klass oli  8.c! Kõik osalejad on palutud 25. mail auhinnamängule.

Meie kooli õpilaste tulemused spordivõistlustelt
13.04.2016
Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel sõudeergomeetril Concept2, kus osales 32 kooli, saavutas TTG võistkond III koha (vaata pilti).

TTG õpilased Johanna ja Gert Christjanson saavutasid Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel lauatennises  oma vanuseklassis  II koha.
Osales üle 70 võistleja.
Õnnitleme tublisid õpilasi heade tulemuste puhul !
Toimus Hardi Tiiduse nimelise mälumängu finaalvoor
13.04.2016
10. aprillil toimunud üleriigilisel gümnaasiumidevahelisel Hardi Tiiduse nimelise mälumängu finaalmängus saavutas meie kooli võistkond 8-10 koha.

Võistkonda kuulusid:

Nika Ten, 12.B klass
Thomas Tapani Treu, 12.A klass
Rihard Soidla, 12.A klass
Andreas Viljarand, 12.A klass

Aitäh tubli mängu ja TTG esindamise eest !
Mäng kanti üle ka "Postimees" online-is, vaata facebook"Uus hõbe".

HITSA korraldab tehnoloogiapäeva
7.04.2016
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus korraldab 23. aprillil Tallinnas KultuuriKatlas tehnoloogiapäeva, kus igas vanuses huvilised saavad tutvuda Eestis loodud uute tehnoloogiatega. Samuti toimub HITSA õpilaskonkursi „Maailmariik Eesti“ finaalüritus, kus selgitatakse välja võitjad. Üritus on tasuta! Üritusele on oodatud nii õpilased kui ka õpetajad.

Õnnitleme tänaseid sünnipäevalapsi:
Tiit Born
Esmaspäev sööklas:
Koolilõuna:
Koorene lõhepasta porru ja riivitud juustuga, porgandi-õunasalat või hiinakapsasalat, piparmünditee ja suhkur, piim, keefir, täisterarukkileib, sai, sepik
Pikapäevarühma eine:
Kanafilee-kolmejuustu-koorekastmes, keedetud riis, tomatisalat, tee ja suhkur, rukkileib, sai

Tallinna Haridusamet Tallinna Haridusamet Haridus- ja Teadusministeerium Tallinna Tehnikaülikool eKool Novaator UNESCO ehk Ühinenud Rahvaste Hariduse, Teaduse ja Kultuuri Organisatsioon Innove Erasmus Euroopa Liidu struktuuritoetus Archimedes Norway_Grants