Koolirahu leping
22.09.2016
Eelmisel nädalal sõlmiti ka meie koolis koolirahu leping. Leping sõlmiti õpetajate ja õpilaste vahel. Lepingu sõlmimisel esindas õpilasi õpilasesinduse president Iiris Niitsoo ja õpetajaid meie kooli direktor Anneli Errit (pildil).
Koolirahu leping:
"Soovides, et 2016/2017 õppeaastal valitseks Eesti koolides töine ja sõbralik meeleolu ning õpilaste ja õpetajate koostöö tugineks teineteise mõistmisele ja usaldusele, lepime kokku järgnevas:
Märkame, kuulame ja tunnustame üksteist. Oleme sallivad, hoiame kokku ja aitame üksteist. Hoidume vägivallast ja meelemürkidest- kool peab olema turvaline ja mõnus paik ! Teeme koostööd ja osaleme aktiivselt koolielus. Armastame õppimist ja õpetamist !"
Orienteerumispäev
22.09.2016
21.09. toimus  esmakordselt meie koolis orienteerumispäev 7-12 klassidele. Orienteerumine toimus kolmedes võistkondades. Arvestust  peeti nii põhikooli kui ka gümnaasiumi osas. Võitjateks  tulid põhikooli 9C I võistkond ja  gümnaasiumist 10A II võistkond.  Loodame, et hea traditsioon jätkub ja  juba varsti tuleb uus orienteerumispäev. Orienteerumispäeva tulemusi vaata SIIT ja SIIT.
Vaata ka pilte (loe lisa)>
Tallinna Tehnikagümnaasiumi jooksupäev
21.09.2016
Üleeuroopalise spordinädala raames toimus 13., 15. ja 16. septembril meie koolis
ülekooliline jooksupäev. Kavas oli klassidevaheline pendelteatejooks ning 200 m ja 400 m jooksud.
Pendelteatejooksude võitjad:
Algklassid: 1.klassid- I koht – 1c  aeg  3,13,6.
2.klassid- I koht – 2 a  aeg 3,09,5.
3.klassid- I koht – 3 a  aeg  3,13,7.
Peagi on võimalik vaadata rohkem pilte jooksupäevast fotogaleriis.
Teisi tulemusi loe edasi....
Täname kõiki jooksupäevast osavõtjaid !
Info seoses eelkooliga
12.09.2016

Palun lugege eelkooli kohta lähemalt SIIT.
Registreerimine eelkooli algas 5.septembril.
Tähelepanu ! Veel on vabu kohti eelkooli grupis, seetõttu on võimalik veel registreeruda. Registreerimine eelkooli on SIIN.
Eelkool alustab tööd oktoobris. Eelkool kestab oktoobrist aprilli lõpuni. Eelkooli kuutasu on 30 EUR. Eelkool toimub teisipäeviti 16.30- 18.30. Eelkooli lastevanemate koosolek toimub 29. sept. 2016 a. kell 18.30 aadressil  Vilde tee 69.
Joonistusvõistlus "Mina jään"
22.09.2016
Möödunud kevadel toimus XII noorte laulu- ja tantsupeo korraldajate ning SOS Lasteküla koostöös joonistusvõistlus “Mina jään”, et  iga laps saaks soovi korral toetada SOS Lasteküla tegevust ning et laulu- ja tantsupeo teemad ja sõnumid rohkem omaks ja tuttavaks saaksid.
Joonistusvõistlusel osalesid lapsed kõikjalt Eestist, kes joonistasid väga erinevaid pilte teemadel: minu aeg, minu maa, minu inimesed, minu kodu, minu juured ja minu aeg.
7. juunil kogunes žürii (eesotsas hr Heinz Valguga), kes valis 1300 joonistusvõistlusele laekunud töö seast 12 parimat pilti.
On rõõm teatada, et kaks tööd nendest kuuluvad meie kooli kunstiringi õpilastele Anete Helene Anokile ja Kristel Jahimaale. Tüdrukuid juhendas kunstiringi õpetaja Margit Ehandi. Palju õnne!

Maanteeameti ja PPA ühiskampaania "Peatu, vaata, veendu !"
19.09.2016
Maanteeamet koostöös PPA-ga korraldab septembris 2016 koolide V-VI klasside õpilastele kampaania PEATU, VAATA, VEENDU! mille eesmärgiks on juhtida õpilaste tähelepanu sõidutee ületamise ohutusele reguleerimata ülekäiguradadel.
Kampaania ühe tegevusena viiakse Tallinna, Pärnu, Tartu ja Narva kooliõpilaste poolt läbi markeerimisaktsioon.
Meie koolist osaleb kampaanias 6.B klass. Reedese 1. grupi markeerimisaktsiooni tulemust näete videona SIIT.

Video autor huvijuht Margit Ehandi.
Meie kooli õpilaste tublid tulemused spordivõistlustelt
19.09.2016
Meie kooli tubli õpilane Trent Asso Tõnisson saavutas Tartus Mart Reiniku koolis 10.-11. septembril Gunnar Uusi mälestuseks peetud noorteturniiril males kuni 16-aastaste vanusegrupis tubli 2. koha. Ta võitis 4 mängu 5-st ja kaotas vaid võitjale. Kusjuures võitis endast tugevama reitinguga mängijaid. Vaata pilte !

Meie kooli 12. A klassi õpilane Simon Suvemaa saavutas autospordis Eesti Meistrivõistlustel driftis viimasel etapil auväärse kolmanda koha. Sõitjaid oli kokku ligi 80 ja osalejaid oli lisaks nii Lätist kui ka Soomest.

Õnnitleme õpilasi !
Nädal TTG-s (19.-23.sept)
Teisipäev - 20.09.
6B ekskursioonil Rakveres
k.12.30 5a,5b Vabaõhumuuseumis
Kolmapäev- 21.09.
6.t.ajal r.202 õpilaskogu kohtumine vilistlase K.Lumiga
1.-2.t. 12ab kohtumine sõjaväes teenijatega
Orienteerumisvõistlus 7.-12.kl.(igast kl. 2 3-liikmelist võistkonda)-tuleb eriplaan
Neljapäev- 22.09.
k.12.00 1b,1c Männi pargis MINI SOS
Niguliste kirikus: k.8.00-11.00 10.kl.+11a,
k.9.00 -12.00 11b+12.kl. Pärast tunnid jätkuvad.
Reede. 23.09.
2.- 4.t. 12ab loodusfilmide festivalil
k. 9.00 2d Loodusmuuseumis
k.11.00 9b Linnavolikogus
Tallinna Tehnikagümnaasiumi fotokonkurss
7.09.2016
Märka enda ümber linnapildis toimetavaid linde-loomi, püüa nad nutitelefoni või fotoaparaadi abiga pildile ning saada see aadressile margite@gmail.com.
Fotosid ootame 30. septembriks. Võitjad teeme teatavaks 4. oktoobril, loomakaitsepäeval.
Tingimused:
Pilt peab olema jpg formaadis.
Foto saatja peab olema foto autor.
Loom või lind pildil peaks olema linnakeskkonnas (ära saada pilti nunnust diivanil pikutavast kassist).
Pilti saates märgi juurde oma nimi ja klass.

Õnnitleme tänaseid sünnipäevalapsi:
Täna sööklas:
Koolilõuna:
Juustuga üleküpsetatud kanafilee, keedetud täisteramakaron või sõmer riis, hapukoore- tillikaste, porgandi-õunasalat või v.kapsa-paprikasalat, tee ja suhkur, piim, keefir, täisterarukkileib, sai, sepik
Pikapäevarühma eine:
Guljašš sealihast, kartulipuder, porgandisalat, mustsõstramahlajook, täisterarukkileib, sai, sepik

Tallinna Haridusamet Tallinna Haridusamet Haridus- ja Teadusministeerium Tallinna Tehnikaülikool eKool Novaator UNESCO ehk Ühinenud Rahvaste Hariduse, Teaduse ja Kultuuri Organisatsioon Innove Erasmus Euroopa Liidu struktuuritoetus Archimedes Norway_Grants HITSA