Euroopa Liidu noorte teadlaste konkurss
31.08.2017
Ootame õpetajaid ja õpilasi külastama Euroopa Liidu noorte teadlaste konkurssi !

22. – 27. septembril 2017 toimub Tallinnas Euroopa Liidu noorte teadlaste konkurss. Üritust korraldab Eesti Teadusagentuur koostöös Euroopa Komisjoni ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

Konkursile on tulemas 38 riigi õpilaste riiklike teadustööde konkursside võitjad vanuses 16-20. Konkursipäevade jooksul tutvustavad noored stendiettekannetega oma uurimistööde tulemusi ja neid hindab rahvusvaheline žürii, mille on kokku kutsunud Euroopa Komisjon.

24. ja 25. septembril on konkursipaik SpaceX Ülemiste Citys avatud kõigile huvilistele, see on võimalus noorte teadlastega kohtuda ja nende teadustööst rääkida. Ootame rohkearvuliselt  külastajaid Eesti koolidest, lisaks noortele on üritusele väga oodatud ka koolijuhid, õppejuhid ja uurimistöid juhendavad õpetajad.

Ootame konkursile õpetajaid koos terve klassiga. Konkursikülastus võib olla osa uurimistöö kursusest, uurimistöödega tutvumist hõlbustavad spetsiaalsed töölehed. Konkursil esitletakse töid inglise keeles, külastajate jaoks tõlgime tööde lühitutvustused eelnevalt eesti keelde. Õpilasgruppide eelregistreerimine ja lisainfo: www.eucys2017.eu/visitors

Õpilasi ootavad lisaks noorte teadustöödele põnevad töötoad ja teaduse populariseerijad. Kohal on Rakett69 katsed, robootika töötoad, virtuaalreaalsuse töötoad, maitsekoolitus, GLOBE ja mitmed teised. 25. septembril toimuvatesse töötubadesse palume eelnevalt registreerida siin: https://eucys2017.eu/visitors/tootoad-opilastele/

Õpetajatel on võimalus ühendada konkursi külastus kolmest erinevast töötoast osavõtuga.:
Töötuba  „Lõimime laboris probleeme lahendades loodusteadusi ja matemaatikat!“ tutvustab õpetajatele Tartu Ülikooli Teaduskooli projekti „Uurimislabor“, kus pakutakse TÜ loodus- ja täppisteaduste valdkonna baasil põhikooli kolmanda astme ja gümnaasiumi õpilastele eksperimentaalseid laboritunde. Õpetajate töötoas tutvustatakse uurimislaborite teemasid, metoodilist ülesehitust ja tehakse praktiliselt läbi mõned lihtsamad katsed. Töötoa kokkuvõttev rühmaarutelu keskendub temaatikale, mis aitaks kaasa loodusteadusi lõimiva ja õpilaste praktilisi oskusi arendava õppe paremale korraldamisele.

Eesti Maaülikool viib läbi töötuba „Ökoloogiline jalajälg, ehk kuidas see, mida sa sööd, mõjutab keskkonda“. Töötoas uuritakse, kui palju tekib kliimat mõjutavaid kasvuhoonegaase põllumajanduses, kui palju aga loomakasvatuses? Kas tead, kuidas mõjutavad sinu toidulaud ja tarbimisharjumused keskkonda? Saame teada, miks süüdistatakse põllumajandusloomi kliima soojenemises, ning mõõdame sinu ökoloogilise jalajälje suuruse.

GLOBE töötoas tutvustatakse mõningaid GLOBE tegevusi ja lihtsamaid mõõtmisi atmosfääri ja hüdroloogia protokollidest. Mõõtmiste käigus selgitatakse, milline on õpilaste poolt kogutud andmete roll NASA ja NOAA teadlaste töös, selgitatakse igapäevaste ilmavaatluste vajalikkust, mõõtmiste ning vaatluste tehnoloogiat ja viiakse läbi erinevad mõõtmised-vaatlused.

Õpetajate töötubadesse registreerimine on avatud kuni 22. septembrini aadressil: https://eucys2017.eu/opetajate-tootoad/
Lisainfo Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursi kohta:

Õnnitleme tänaseid sünnipäevalapsi:
Täna sööklas:
Koolilõuna:
Paneeritud kala, hapukoore-tillikaste, keedetud kartul või keedetud riis, redisesalat, punasekapsasalat, naturaalne õunamahl, piim, keefir, rukkileib, kaerasepik, sai, puuvili
Pikapäevarühma eine:
Nuudlisupp sealiha ja juurviljadega, kamavaht (kohupiim, vahukoor, kamajahu) maasikatoormoosiga, rukkileib, sai

Tallinna Haridusamet Tallinna Haridusamet Haridus- ja Teadusministeerium Tallinna Tehnikaülikool eKool Novaator UNESCO ehk Ühinenud Rahvaste Hariduse, Teaduse ja Kultuuri Organisatsioon Innove Erasmus Euroopa Liidu struktuuritoetus Archimedes Norway_Grants HITSA