Vikipeedia konkurss: KAE maailma !
12.09.2017
1. septembrist 31.oktoobrini 2017 toimub MTÜ Mondo eestvedamisel kestliku arengu ning ÜRO kestliku arengu eesmärkide teemaline Vikipeedia konkurss, millega tähistatakse MTÜ Mondo 10. sünnipäeva ning antakse panus projekti Miljon+ õnnestumisesse, mille eesmärgiks on saada eestikeelsesse Vikipeediasse 1 000 000 artiklit.

Konkursi peakorraldaja MTÜ Mondo on suurim arengukoostöö, humanitaarabi ja maailmaharidusega tegelev Eesti organisatsioon, kelle põhisuunad on arengukoostöö sihtriikides läbi kohalike partnerite, maailmaharidustegevused Eesti koolides, noorsootöö valdkonnas ja laiemalt Eesti avalikkusele ning kolmandaks humanitaarabi andmine ja ülesehitustöö kriisipiirkondades.

Kuidas osaleda ?

Konkursil saavad osaleda gümnaasiumiastme sh kutsekoolide õpilased vanuses 15-19. Osaleja peab registreeruma Vikipeedia autoriks ning andma endast märku siin. See on oluline võitjatega kontakteerumiseks ning artiklite broneerimiseks.

Kui Sa ei ole varem Vikipeediale kaastööd teinud, võid alustada sissejuhatusest. Mõnele oma küsimusele võid leida vastuse ka korduma kippuvate küsimuste lehelt.
Hindamiskomisjon

Artikleid loetakse perioodil 1.-15. november 2017. Hindamiskomisjoni liikmeteks on Mai Aasjõe, maailmahariduse projektijuht (MTÜ Mondo), Ann Siiman (TÜ eesti ja üldkeeleteaduse instituut), Sven-Erik Soosaar, MTÜ Wikimedia Eesti, Reigo Ginter Välisministeeriumi Arengukoostöö ja humanitaarabi büroost ning Sigrid Solnik, AKÜ tegevjuht.

Hindamiskomisjon selgitab välja parimad artiklikirjutajad, keda premeeritakse auhinnaga. Selleks võetakse arvesse nii artiklite kvaliteeti, kvantiteeti kui ka teema keerukust ja olulisust.

Auhinnad on väga motiveerivad:

Peaauhind parimale artiklikirjutajale on reis Ghanasse või Keeniasse märtsis 2018.
Rahva Raamatu kinkekaardid äramärkimist väärivatele autoritele.
Auhindu annab ka Tartu Ülikooli Miljon+ meeskond.
Auhinnad antakse üle Eesti Rahva Muuseumis toimuval Mondo 10 üritusel 25. novembril 2017. Tunnustatud saavad ka parimate autorite juhendajad.
LOE VEEL LÄHEMALT SIIT !

Õnnitleme tänaseid sünnipäevalapsi:
Esmaspäev sööklas:
Koolilõuna:
Kodused hakklihapallid hapukoore-tomatikastmes, keedetud riis, sõmer tatar, hiinakapsasalat, juurviljasalat, tee suhkru ja sidruniga, piim, keefir, rukkileib, sai, sepik, puuviljaviil
Pikapäevarühma eine:
Kanasupp ürdiklimpidega, maisihelbed jogurtiga, rukkileib, sai

Tallinna Haridusamet Tallinna Haridusamet Haridus- ja Teadusministeerium Tallinna Tehnikaülikool eKool Novaator UNESCO ehk Ühinenud Rahvaste Hariduse, Teaduse ja Kultuuri Organisatsioon Innove Erasmus Euroopa Liidu struktuuritoetus Archimedes Norway_Grants HITSA Roheline Kool