EUROSCOLA päev Strasbourgis- 1.02.2018
5.02.2018

Ligikaudu 600 gümnaasiumiõpilast ja nende õpetajat 23 Euroopa Liidu riigist osales Euroopa Parlamendi Euroscola päeval 1.veebruaril 2018. aastal. Tehnikagümnaasiumi 24 õpilasel oli võimalus koos oma eakaaslastega teistest riikidest võtta osa Euroopa Parlamendi tööpäevast nii istungitesaalis kui ka komisjonide tööruumides.

Hommikupoolikul võtsid sõna Euroopa Parlamendi ametnikud, kes tutvustasid parlamendi toimimist ning vastasid õpilaste küsimustele. Iga riigi esindajad tutvustasid oma riiki ja kooli. Eestit tutvustas Carl Stephan Lumi. Lisaks toimus videosild Brüsseliga, kus õpilaste küsimustele vastas Sloveenia päritolu rahvasaadik Igor Šoltes.

Pärastlõunal jagunesid õpilased eelnevalt kokku lepitud teemadega tegelevatesse töörühmadesse. Iga grupp ehk parlamendi komisjon töötas välja seaduseelnõu ning tutvustas seda täiskogu plenaaristungil ja toimus ka eelnõu hääletamine ning otsuste vastuvõtt. Meie teemadeks olid:
-  Keskkond ja taastuvenergia. Kuidas soodustada kestlikku arengut?
- Julgeolek ja inimõigused. Kas inimõigusi võib julgeolekukaalutlustel piirata?
- Euroopa kultuuripärandiaasta 2018. Kas Euroopa kultuurilist mitmekesisust on võimalik edendada?
- Euroopa tulevik. Milline peaks olema Euroopa tulevik?
- Ränne ja integratsioon. Mida peaks Euroopa tegema rände ja integratsiooni küsimuses?
- Noorte tööhõive. Noorte tööhõive kui Euroopa tõsine probleem ja väljakutse.

Lisaks istungjärgu läbimängimisele toimus päeva jooksul ka Euroopa Liidu ajaloo ja Euroopa kultuuride aineline mälumäng. Ürituse töökeelteks oli inglise ja prantsuse keel.

Päev enne parlamendi külastust aga oli meil ekskursioon Strasbourgi vanalinnas, kus meie õpilased olid ette valmistanud nii ekskursiooni marsruudi kui ka oli võimalus kuulata ja uudistada huvitavaid ajaloolisi objekte selles UNESCO maailmapärandi nimekirjas olevas linnas, Strasbourgis.

Euroscola päeval osalesid:
Carol-Iris Aarla, Ken Buldas, Sten Buldas, Mart Kaasik, Mihkel Johannes Kangro, Marili Kiisk, Mihkel Kraav, Maarja Leok, Mark Aaron Levin, Mario Roland Linde, Helen Luhaäär, Carl Stephan Lumi, Brayan Remii Mägi, Grete Palts, Markus Pedajas, Liisbeth Rats, Karl Raud, Elina Rosenbaum, Tanel Sauna, Silver Suup, Pilvi Tauer, Ebeli Teder, Liis Tõnise, Märten Treimann, Getter Tuisk ja Sten-Anvar Vahter.

EV100 Veebiviktoriini juhend Veebiviktoriini 1. nädal Veebiviktoriini 2. nädal Tallinna Haridusamet Tallinna Haridusamet Haridus- ja Teadusministeerium Tallinna Tehnikaülikool eKool Novaator UNESCO ehk Ühinenud Rahvaste Hariduse, Teaduse ja Kultuuri Organisatsioon Innove Erasmus Euroopa Liidu struktuuritoetus Archimedes Norway_Grants HITSA Roheline Kool