LOODUSFOTO KOOLITUSED ÕPETAJATELE, ÕPILASTELE

Suurepärane võimalus osaleda professionaalide fotokoolitusel.

2023. aastal toimub ZoFo fotovõistlus, kuhu oodatakse nii kogenud tegijaid kui ka algajaid huvilisi, fotokoolitus on võistlusel osalemiseks hea abimees.

LOODUSFOTO KOOLITUSED TALLINNA LOOMAAIAS
Loodusfoto koolitused Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskuses Ehitajate tee 150
N, 10. novembril, N, 24. novembril ja K, 7. detsembril 2022

Kolmest loengust koosnev sari annab võimaluse parandada oma oskusi meid ümbritseva maailma ilu ning lugude jäädvustamisel. Loengusari on heaks sissejuhatuseks ja õppimisvõimaluseks uuel aastal toimuvale Tallinna loomaaia fotovõistlusele ZoFo 2023.

Neljapäeval, 10.11 kell 17-19
Koolitaja: Urmas Tartes, rahvusvaheliselt tunnustatud loodusfotograaf ja putukateadlane

Enamik meid ümbritsevatest eluvormidest on tillukesed. Paljud sellised, et palja silmagagi raske leida. Kuid nende roll eluvõrgustikus on väga oluline. Urmas räägib sellest, kuidas erinevate riistadega pisikesi olendeid jäädvustada, mis on erinevate vahendite võimalused. Urmas näitab ka enda tehtud pildilugusid, mida läbi aegade on pisimaailmast fotodele jäänud.

Neljapäeval, 24.11 kell 17-19
Koolitaja: Remo Savisaar, rahvusvaheliselt tunnustatud loodusfotograaf

Põhirõhk on pildi nägemise ja lähenemise õpetamisel. Ei ole vahet, kas oled peegelkaamera omanik või on taskus lihtsalt pilti tegev telefon – koolitusel jagatavad õpetussõnad saab rakendada praktikasse. Juttu tuleb lindude, imetajate ja loodusvaadete pildistamisest, kompositsioonist, võttenurgast, rakursist, taustast, esi- ja tagaplaanist.
Niisamuti saab fotokoolitusel teada, kuidas sünnivad loodusfotod, millele pildistamisel tähelepanu pöörata ning mis teeb ühest pildist hea või suurepärase pildi. Loengut ilmestavad lood loodusfotograafia köögipoolest, Remo põnevamatest pildiprojektidest ja naljakatest juhtumistest looduses.

Kolmapäeval, 27.10 kell 17-19
Koolitaja: Heiko Kruusi, loodusfotograaf ja loomaaia loodushariduse spetsialist

Heiko räägib fotograafia algtõdedest – mis on ava, säriaeg, ISO, fookuskaugus ning kuidas need mõjutavad pildistamise tulemust. Üheskoos püüame leida vastused küsimustele, mis on üldse loodusfoto ja kas ka loomaaias tehtud pildid liigituvad loodusfoto alla ning milline loodusfoto on aus ja eetiline. Valgusest ja selle omadustest, kui ühest kõige olulisemast fotograafias, ei saa mööda minna.

Fotokoolitus on osalejatele tasuta, vajalik on registreerumine SIIN.
Fotokoolitust toetab loodus ja keskkonnahoiu teema-aasta 2022-2023 koostöös Tallinna haridusametiga.