„Lugude jutustamise osa keskkonnahariduses“

Lehola Keskkonnahariduskeskus ja Pirita-Kose õpituba kutsuvad
Tallinna munitsipaalkoolide ja -lasteaedade õpetajaid  8. novembril kell 11.00 koolitusele „Lugude jutustamise osa keskkonnahariduses“.
Koolitajaks on suurepärane vabakutseline jutuvestja, koolitaja, Piret Pääri jutukooli ja MTÜ jutumaja eestvedaja Piret Päär.

Keskkonnaharidust ilma lugude jutustamiseta ette ei kujutagi. Aastatuhandeid on räägitud lugusid sellest, miks maailm on just niisugune nagu ta on ja kuidas seda kõike hoida, et see katki ei läheks.

On üks ütlemine – räägi mulle fakte ja õpin, räägi mulle tõtt ja ma usun, jutusta mulle lugu ja see jääb igavesti mu südamesse. Lood haaravad kaasa, elavdavad kujutlusvõimet, inspireerivad, motiveerivad ja köidavad kuulaja tähelepanu viisil, mida faktid ja arvud teha ei suuda.
Selleks, et meie lastest kasvaksid keskkonnateadlikud ja vastutustundlikud inimesed, on meil vaja rohkem südamest südamesse lugusid.

Koolitusel räägime lugude tähendusest tänapäeval, aga ka sellest, kuidas leida häid lugusid ja kuidas need enda omaks teha.
Koolitus toimub Pirita-Kose keskkonnahariduse õpitoas, mis asub Pirita Kose lasteaiaga samas majas (aadressil Kose tee 58) ja selle juurde saab bussidega number 5 ja 6.
Peatuse nimi on “Haljas tee”.
Sissepääs lasteaia uksest, mis jääb maja juurde jõudes veidi vasakule.
Siseruumides ei ole välisjalanõudega viibimine lubatud, soovitatavad on vahetusjalanõud.

Autoga tulijatele juhime tähelepanu, et parklas on parkida lubatud parkimiskellaga ainult kaks tundi.
Koolitus kestab 4 akadeemilist tundi.
Õuesõppepäevale palume registreeruda SIIN.

Kohtade arv on piiratud, seepärast palume ühest lasteaiast või koolist õppepäevale registreeruda ainult ühel osalejal, kes saab pärast kogetut ise teistega jagada.

Lehola Keskkonnahariduskeskus väljastab soovi korral digitaalselt allkirjastatud koolitustõendi. Kui kellelgi on soovi saada paberkandjal tõendit, siis palun sellest registreerumisel kommentaaride lahtris teada anda.

Palume Teil oma osalemissoov ja -võimalus hoolega läbi mõelda. Kuna kohtade arv on piiratud, siis võib juhtuda, et kõigile soovijatele kohti ei jagu. Küll aga loobutakse mõnikord viimasel hetkel osalemast ning vaatamata suurele huvile jäävad kohad tühjaks.

Täpsemat infot koolituspäeva kohta saab helistades 53642474 või kirjutades aadressile piritakosekhk@gmail.com.