Uus õppeaia juhendmaterjal, joonistuskonkursid (orhidee, kalad, taimetervis), eTwinningu kursus

Hea meel on teiega jagada värsket õppeaedade juhendmaterjali! Lisaks on käimas kolm joonistuskonkurssi ja registreeruda saab eTwinningu veebikursusele.

KÕIGILE
🌱 Külviaeg on käes ja päike sulatab vaikselt õppeaeda lumest välja. Uus juhendmaterjal “Õppeaed sügisest sügiseni” ootab kasutajaid!
Partnerluses Tartu 2024 projektiga “Kasvades oma toiduga” valminud juhendmaterjal on mõeldud nii algajatele õppeaia rajajatele kui ka juba kogenumatele aias toimetajatele. Loodame, et saate sealt uusi ideid ja materjal aitab paremini nii plaane seada kui neid ka ellu viia!
Veelkord aitäh kõigile, kes materjali koostamisel oma kogemusi lahkelt jagasid!

🌱 Aasta orhidee joonistusvõistlust korraldab Eesti Orhideekaitse Klubi koos ajakirjaga Täheke. Kunstitööks kasutada A5 suurust ehk umbes pool Tähekese kaane suurust paberit. Joonistuse taha lisa andmed: autori nimi, vanus, kool või lasteaed, telefoni number ja juhendaja (õpetaja) nimi. Pildid saata 15. märtsiks aadressile EOKK, Eesti Loodusmuuseum, Toompuiestee 26, Tallinn 10149.
Vanusekategooria parimate tööde autorid saavad kingituse ja tööd ilmuvad maikuu Tähekeses. Loe aasta orhidee kohta: https://orhidee.ee/

🐟 Rahvusvaheline kalade joonistusvõistlus 5-18-aastastele. Osaleja võib valida ükskõik millise kalaliigi ja teha temast illustratsiooni. Tööd esitatakse elektrooniliselt 14. märtsiks, ankeedi täitmiseks vajalik inglise keele oskus. Hea võimalus enne joonistama asumist uurida kalaliike ja nende elupaiku, samuti võib ju illustratsiooni teha aasta kala merisiia kohta.
Lisainfo: https://www.wildlife forever.org/home/fish-art/

🍎 eTwinningu veebikursus 13.märts – 9.aprill! eTwinning pakub head keskkonda ühisteks õpiprojektideks, sh klasside, lasteaiarühmade omavahelisteks koostööks (nii Eesti siseselt kui rahvusvaheliselt). Kursuse korraldajad lubavad, et kursusel osalejad saavad ülevaate eTwinningu portaali ja õpiprojektide loomise võimalustest, õpivad planeerima projekti Twinspace keskkonnas ja oskavad seda siduda projektiideega ning tutvuvad projektitööks vajalike veebivahenditega. Lisainfo siin.

KOOLIDELE (ehkki joonistada võivad kõik, lihtsalt konkursile töid saata ei saa)
🌱 Taimeterviseteemaline joonistuskonkurss kooliõpilastele, tähtaeg 20.märts
Konkursile „Taimetervise inspektori põnev töö“ oodatakse laste ja noorte pilte taimetervise inspektori tegemistest. Seda kas paberil või digijoonistustena, uuri lähemalt siit.