Veebiloengud ja kliimaklipid
1) Jäätmetekke vähendamise nädala puhul kutsub Keskkonnaamet täna, E 21.nov õhtul kl 19:00 kuulama veebiloengut nõuannetega: “Kuidas teha kõige ilusamat paika?”. Juturingi veab Kairi Orav, kes on õmblust õppinud käsitööline Setomaalt. Loenguga liitumiseks Teamsi keskkonnas klõpsa siin https://bit.ly/3hVxcul.
Ehk tuleb sealt mõni tore idee, praktiline teadmine vms, mida õppetegevustes (ja mujal parandustöödes) hea ära kasutada. Saate ka lapsevanematele loengukutse edasi saata!
2) UUS! Keskkonnaministeeriumi tellimusel valminud 6-osaline minisari kliimamuutustest, kus ca 2.5-3.5-minutilised videod: Milline on kliimamuutuste mõju? Mis on rahvusvaheline kliimakoostöö? Millised on kliimamuutuste põhjused ja tagajärjed? Kuidas on Eesti kliima muutunud? Kuidas kliimamuutusi leevendada? Kuidas kliimamuutustega kohaneda?
Minu hinnangul mõeldud eelkõige täiskasvanud elanikkonnale, aga mõni video (või vaadata sealt teatud osa välja) sobib ka lastega vaatamiseks, eks igaüks saab ise hinnata. Näiteks klipis “Kuidas on Eesti kliima muutunud?” arutataksegi lapsega olukorda.
Vaata videoklippe siit
3) MEELDETULETUS. Sel N, 24.nov kl 15-17:30 võrgustikuveebinar “Kliimamuutustest koolidele”. Veebinaril esineb Tartu Ülikooli loodusgeograafia ja maastikuökoloogia professor Ülo Mander, kes avab põhjuseid, miks viimastel aastakümnetel suuri edusamme teinud taastuvate energiaallikate kasutamine ei ole pidurdanud kasvuhoonegaaside hulga tõusu, miks läheb Pariisi kliimakokkuleppe täitmine nii vaevaliselt ja milles seisneb rohepööre. Millised on kliimamuutuste leevendamise meetodid ja millega peame kohanema?
Loodame seminaril omavahel jagada ka natuke praktilisi näiteid ja kogemusi, mis ja kuidas on koolides tehtud.
Registreeru veebinarile siin: https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZArf-2grT8qHdf_CeHFWY8rZAas0Zc9HrOA