12–25-aastased noored on oodatud osalema kliimateadlikkuse olümpiaadil

Hea õpilane ja kliimahuviline noor!
Kliima muutub ja aeg tegutsemiseks on nüüd!

Kutsume 12-25-aastaseid noori osalema rahvusvahelisel kliimateadlikkuse olümpiaadil! Olümpiaadi viiakse läbi enam kui 100 riigis ning osaleda saab veebis. Parimatele osalejatele on ka preemia ja võimalus esitada oma lahendusi ÜRO kliimakonverentsil COP. Kvalifikatsioonivoor on avatud kuni mai lõpuni!
Virtuaalsetes voorudes osalemine on tasuta!

Olümpiaadil on neli põhivooru:
1. Kvalifikatsioonid
Registreerimine avatud kuni mai 2023
Kvalifikatsioonivooruks on 25-minutiline veebiviktoriin. Seda saab teha lihtsalt ja kiirelt oma arvutis või nutitelefonis. Iga inimene saab viktoriini teha kolm korda ning lisaks üks kord iga soovitatud inimese kohta. Kõik osalejad saavad tunnistuse ja tublimad eripreemia.
Kvalifikatsiooniks saab valmistuda viktoriiniäpi kaudu (Android, iPhone).

2. Veerandfinaalid
Jaanuar-mai 2023
Veerandfinaali pääsevad edasi parimad 10% kvalifikatsioonivoorust. Veerandfinaal järgib sarnast viktoriiniformaati nagu kvalifikatsioonivoor, kuid küsimused on keerukamad. Veerandfinaal on kestusega 25 minutit ning toimub veebis.

3. Poolfinaalid
Juuni-august 2023
Nüüd on aeg rakendada oma kliimateadmisi ja hakata lahendama tõelisi probleeme.
Poolfinaalis valite ühe kolmest probleemipüstitusest, millele vastata. Teile saadetakse teemad tutvumiseks 10 päeva enne ürituse toimumist, kuid täpne probleemipüstitus selgub alles tegeliku kvalifikatsiooniürituse alguses.
Seejärel on teil 3 tundi aega probleemipüstituse uurimiseks ja essee vormis vastuste kirjutamiseks. ClimateScience hindab iga meeskonna lahendust.

4. Finaal
September-oktoober 2023
Top 100 osalejat pääsevad finaali. Iga finalist saab pronksmedali, top 20 saab hõbemedali ja top 10 kuldmedali. Parimate meeskondade vahel jagatakse $15000 dollari (USD) suurune preemia.
Finaalis tuleb teil kirjutada ettepanek, kuidas mõnda olulist kliimaprobleemi lahendada ning teid intervjueerib žürii. Lõputseremoonia viiakse läbi ÜRO Kliimakonverentsil Dubais (COP) ja seal on parimatel võimalus esitada oma lahendusi suurel laval.

Osaleda saab nii üksi kui kaheliikmelistes meeskondades. Võistlus toimub kolmes vanuserühmas – kuni 16 aastased; 17-20; 21-25.

Loe lähemalt: https://climatescience.org/olympiad

Laura Altin
GLOBE Eesti koordinaator
laura.altin@gmail.com
+372 55599301