Gümnasistide karjääripäevad 26.-27. oktoober 2022

Eesti Töötukassa soovib pakkuda lõpuklasside õpilastele nõu ja tuge valikute tegemiseks peale kooli lõpetamist. Seepärast korraldame juba oktoobrikuisel koolivaheajal, 26.-27. oktoobril, gümnaasiumi lõpetajatele karjääripäevad „Valikute küsimus“, mille eesmärk on tõsta noorte teadlikkust kooli- ja erialavalikutest ning erinevatest võimalustest, mis kooli lõpetamisel laual on.

26. oktoobril kl 10:00-15:30 on võimalik jälgida konverentsipäeva LIVE-ülekannet Tallinna Karjäärikeskusest või osaleda kohapeal. Vestleme praeguste ja endiste abiturientidega nende valikutest, otsustest ja tulemustest. Mis aitab suunda seada ja millised on suurimad hirmud tuleviku ees? Kust rasketel hetkel toetust leida ja millest inspiratsiooni saada?

Koolide esindajad toovad välja, kuidas valida sobiv kool ja eriala ning millised punktid tuleks õppima asudes läbi mõelda, et alustatu edukalt lõpuni viia. Personalijuht selgitab, mida tööandjad noorelt ootavad ja mida peaks eelnevalt läbi mõtlema ning kuidas kooli ning tööd edukalt ühendada. Kuuleme, kuidas armastatud hobist võib saada töö, millega kooli kõrvalt sissetulekut teenida ja millal mõelda oma ettevõtte peale?

27. oktoobril kl 10:00-16:30 on võimalik eelregistreerimisega osaleda individuaalsel karjäärinõustamisel ja töötubades nii Karjäärikeskuses kohapeal kui e-kanalis MS Teamsi vahendusel.

Teemad on:
1. Teadlikud valikud pärast gümnaasiumi;
2. Kooli ja tööle kandideerimiseks valmistumine;
3. Õppimine välismaal pärast gümnaasiumi;
4. Minu kandideerimisdokumendid.

Ajakava ja registreerimine SIIN
Facebooki event SIIN
Instagrami postitus SIIN