Jäädvustame talvist pööripäeva

ETV2 kutsub 22. detsembril jäädvustama talvise pööripäeva tegemisi!

Suvise pööripäevaga alguse saanud ainulaadne dokumentaalprojekt, ETV2 “Pööripäev”, jätkub juba 22. detsembril. Just talvisel pööripäeval kutsub ETV2 inimesi jäädvustama hetki, et sellest kokku panna üks värvikas dokumentaalfilm.
Ootame projektis kaasa lööma ka õpilasi ja õpetajaid!

Talvise pööripäevaga jätkab ETV2 suvel käivitunud dokumentaalprojekt, mis kogub kokku Eesti inimeste värvikad eluhetked nii suvisel kui ka talvisel pööripäeval. Filmi autoriks võib olla igaüks, sest dokumentaalprojekt sünnib vaid Eesti inimeste koostööst.

Dokumentaalprojekt kutsub inimesi võtma talvisel pööripäeval, 22. detsembril veidi aega, et filmida üles seik sellest päevast – oodatud on liigutavad, naljakad ja erilised hetked, olgu need siis argised igapäevategevused või kordumatud ettevõtmised.
Teretulnud on rõõmuhetked ja üllatused või hoopis rahulikud üksiolemise minutid.

Kuidas filmida? Võite oma päeva filmida nii nutitelefoniga kui ka video- või fotokaameraga. Mida kõrgema kvaliteediga materjali saadate, seda parem. Dokumentaalprojekti sobib materjal, mis on filmitud horisontaalasendis (ehk landscape formaadis, külitsi).
Võtke hetkede jäädvustamiseks veidi aega, vältige kiiret ja hüplikku liikumist. Videode pikkused ei ole ajaliselt piiritletud, aga üksiku lühikese klipi asemel eelistame pikemaid, tervet päeva kujutavat materjali.
Filmige ennast, oma sõpru, lähedasi või keskkonda enda ümber.

Kuidas saata? ETV2 ootab videomaterjali 31. detsembrini. Materjal palutakse saata Dropboxi, Google Drive’i, WeTransferi või mõne muu elektroonilise pilveteenused kaudu aadressile dokfilm@err.ee.

Dokumentaalfilm “Pööripäev” valmib Eesti Vabariigi aastapäevaks, 24.02.2020.