KESKAJALOOPÄEV mängustsenaariumi konkursil osalevatele õpilastele 15.09 Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis

KESKAJALOOPÄEV 15.09 Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis

15. septembril toimub Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi Neitsitorni lektooriumis Keskajaloopäev gümnaasiumiõpilastele, kes soovivad osa võtta muuseumi korraldatud mängustsenaariumi kirjutamise konkursist “Retk läbi keskaegse Tallinna”. Üritus toimub Tallinna Linnamuuseumi Arheoloogiasügise raames.

Tallinna Linnamuuseumi traditsiooniline Arheoloogiasügisena tuntud ajalooürituste sari keskendub sedapuhku apteeker Melchioriga seotud teemadele, kasutades võimalust läheneda ajaloo õppimisele filmikeele kaudu. Üritus on tasuta ja osa võtta saavad kõik registreerunud.

Keskajaloo päeval saavad õpilased ise esitada küsimusi oma eriala spetsialistidele ja uurida, mida tuleb arvestada ajalooteemaliste filmide ja mängude tegemisel. Mida ja kuidas üldse ajaloolased uurivad, mida teevad oma töös stsenaristid?
Lähemalt tutvustatakse ka stsenaariumide kirjutamise konkurssi.
Kuna Neitsitorni lektooriumis on kohtade arv on piiratud, siis eelkõige on oodatud on õplasmeeskonnad  ja ka õpetajad. Teamsi vahendusel saavad osa võtta kõik huvilised, link saadetakse Keskajaloo päevale registreerunuile.Arheoloogiasügise programmiga saab lähemalt tutvuda SIIN.

Üritus on tasuta.
Registreeri end üritusele SIINKeskajaloo päeva kava:
12.00 kogunemine
12.15 Konkursitingimuste tutvustamine. Ülekanne Teamsis.
13.00 Kohtumine eriala spetsialistidega. Ülekanne Teamsis.
Kohal on ka stsenarist Olle Mirme, ajaloolane Inna Põltsam-Jürjo ja Õpetajate Maja Apteeker Melchiori mängu koostaja Inese Freimane. Kohtumise moderaator on Marge Sassi.14.30 toimub ekskursioon „Apteeker Melchiori radadel“ keskajaloo päevast osavõtjatele
Tutvu konkursiga lähemalt SIINTallinna Linnamuuseum kutsub:
võta sõbrad punti ja mõelge välja äge keskaja stiilis seiklusmäng! Parima stsenaariumi põhjal teeme treileri ja viime ellu mängu platvormil Roadgames! Konkursi jaoks kirjuta oma mängu treileri stsenaarium. Konkursi auhinnaks on reis Cinevilla filmilinna, mis meenutab reisi ajamasinaga. Lisaks muid auhindu!
Roadgames on nagu geopeitus või virtuaalne aardejaht. Liigud linnas, avastad vihjeid ja lahendad mõistatusi. Aardeotsimise asemel võiks olla aga apteeker Melchiori stiilis detektiivilugu, kus mõistatused ja vihjed viivad müsteeriumi lahenduseni.

Leiad info ka muuseumi kodulehelt
Täpsem info: Tallinna Linnamuuseumi arheoloogiakogu hoidja Küllike Tint, kullike.tint@linnamuuseum.ee