Kutse osalema rahvusvahelisel laste kunstivõistlusel Lidice 2022

Tšehhi Vabariigi Suursaatkond kutsub kõiki lapsi vanuses 4-16 osalema rahvusvahelisel laste kunstivõistlusel Lidice 2022. Konkurss ja sellele järgnev näitus on üks maailma suurimaid, koondades tuhandeid lapsi üle kogu maailma. Näituse teema valitakse igal aastal välja Lidice Memoriaali ja UNESCO koostöös. Tänavune kunstivõistlus on järjekorras juba 50. ning selle teemaks on muuseum. Oodatud on nii joonistused, maalid, graafika, fotod, filmid ja animatsioonid kui ka erinevad kunstiobjektid. Võistluse täpsemad reeglid ja tingimused on välja toodud kirja manuses oleval kutsel. Samuti saate nendega tutvuda kunstivõistluse kodulehel https://www.mdvv-lidice.cz/en/invitation/  Samalt aadressilt saate alla laadida ka osalemistaotluse ja identifitseerimissiltide vormid, mis tuleb töödele lisada. Konkursil osalemise tähtaeg on 11. veebruar 2022.

Märgistatud tööd koos osalemistaotlusega palume saata aadressile:
50th International Children’s Exhibition of Fine Arts Lidice 2022
Lidice Gallery, Tokajická 152, 273 54 Lidice, Czech Republic

Lidice (ICEFA Lidice) näitust korraldatakse alates 1967. aastast, mälestamaks Teise maailmasõja käigus Tšehhis Lidice külas hukkunud lapsi, aga ka kõigis teistes sõdades elu kaotanud lapsi. Näitus annab kõigile Tšehhi ja välismaa lastele võimaluse väljendada visuaalselt oma soovi elada maailmas, kus valitseb rahu ning puuduvad sõjad. Aastatega on võistlus üle maailma väga populaarseks saanud. Eelmisel aastal laekus konkursile kokku 11 213 tööd 72st eri riigist. Meil on suur rõõm tõdeda, et Eestist pälvis tunnustuse 14 last, kellest kaht auhinnati ka kõrgeima autasu ehk Lidice Roosi medaliga.

Traditsiooniliselt korraldab Tšehhi Vabariigi Suursaatkond konkursil edukalt esinenud Eesti lastele ka piduliku auhinnatseremoonia. Lõppenud aasta sügisel Viimsi Raamatukogus toimunud üritustest saab lugeda suursaatkonna kodulehelt:
https://www.mzv.cz/tallinn/et/kultuur_ja_haridus/lidice_2021_rahvusvahelisel_laste.html

Soovime lennukaid ideid ja palju edu konkursil!