KUTSE: Suur koolidevaheline võistlus noortele

Sellekevadise 8.-11. klassidele mõeldud hariduslik programm ja konkurss, kus lapsed saavad proovile panna oma loovuse, et mõelda välja, kuidas nemad sooviksid tehnoloogia abil maailma paremaks muuta.

Konkursi korraldaja on tehnoloogiafirma Samsung, kes paneb parimatele töödele välja ka auhinnad. Esimese koha saavutanud võistkonna auhind on rahaline 5000€ ning lisaks 5000€ eest Samsungi seadmeid, teise koha auhind 5000€ eest Samsungi seadmeid ning kolmanda koha auhind 3000€ eest Samsungi seadmeid. Võistlus toimub kolmes Balti riigis samal ajal ning esikohad selgitatakse välja kolme riigi vahel, kuid Eestist saab finaali garanteeritult 5 projekti.

Võistlusel osalemiseks on vaja teha järgmist:

– moodustada 3-5-liikmeline võistkond ning kaasata endale ka juhendaja – klassijuhataja, kooli loovjuht, arvutiõpetaja vms.
– mõelda välja lahendus etteantud teemal “Kuidas kasutada tehnoloogiat iseenda heaoluks nii, et see ei domineeriks meie elu üle?” Sisuliselt võib välja pakkuda ükskõik millise idee – kuidas kohvipurust elektrit toota, nutirula, videokonverentse hõlbustav seade või rakendus, köögikraani külge ühendatav seade veekulu kontrollimiseks, küberturvalisusega seotud vahvad teemad vms.

– Idee kirjelduse saab võistkond esitada siin: https://digitaalneiq.ee/esita/, konkursi tingimused on täpsemalt kirjeldatud siin: https://digitaalneiq.ee/tingimused/

 
Võistlusideid ootab Samsung mai lõpuni. Seejärel valitakse välja tööd, mis saavad edasi võistluse teise etappi. See tähendab, et õpilastel on aega kuni oktoobri lõpuni ideed edasi arendada prototüübiks või täpsemaks kontseptsiooniks. Sel perioodil pakub Samsung noortele leiutajatele võimalust ka töötubadeks ja isiklikuks mentorluseks. Mentoriteks on erinevad Eesti eksperdid alates Samsungi inimestest, aga ka Haridus- ja Noorteametist, Startup Estoniast, LIFT99-st või muudest teemaga seotud ettevõtetest. Samsung pakub kindlasti kõigile edasi saanud võistkondadele tuge, et esimesest ideest jõudsalt edasi liikuda.

 
Seejärel teeb žürii otsuse, millised tööd saavad finaali ning võitjate välja kuulutamine toimub 2021. aasta detsembris.
 
Konkursi koduleht on www.solvefortomorrow.ee.