Kuuendat korda toimuv Tallinna Polütehnikumi Filmifestival ootab Sinu lühiflmi

Tallinna Polütehnikumi Filmifestival on kuuendat korda toimuv lühifilmide võistlus, kus saavad osaleda kutse- ja üldhariduskoolide õpilased nii Eestist kui ka esmakordselt välismaalt, kõrgkoolide ja ülikoolide tudengid ning ka huvikoolide õpilased.

Projekte saab esitada viies põhikategoorias, milleks on muusikavideo, dokumentaalfilm, sketš, animafilm, mängufilm ja kahes alakategoorias, milleks on tudengifilm ja rahvusvahelised noorte lühifilmid.

Dokumentaalfilmi, mängufilmi, tudengifilmi ja rahvusvaheliste noorte lühifilmide kategooriate projektide pikkus on maksimaalselt 15-minutit, animafilmi kategooria projekti pikkus on maksimaalselt 10-minutit, muusikavideo ja sketši kategooria projekti pikkus on maksimaalselt 5-minutit.

Tallinna Polütehnikumi Filmifestivalile tööde registreerimine lõpeb 12. veebruaril 2022 kell 23:59, kuid oma töid saab esitada kuni 5. märtsini 2022 kella 23:59-ni! Rohkem infot filmifestivali osalemistingimuste ja registreerimise kohta saab filmifestivali kodulehel: https://filmifestival.tptlive.ee/osalejale/.

TPT filmifestival saab oma kulminatsiooni 6. aprillil 2022 kell 18:00 Artise kinosaalis toimuval galaõhtul. Eelnevalt selgitavad kohtunikud välja 5 tööd (TOP5), mille vahel valivad kohapealne galaõhtu publik ja otseülekande vaatajad SMS rahvahääletuse teel välja filmifestivali peavõitja. Kas filmifestivali kulminatsioon toimub galaõhtuna või live-galana ehk koos publikuga või ilma publikuta selgub kuu aega enne kulminatsiooni.

Meenutuseks: 2020. aasta Tallinna Polütehnikumi Filmifestivali võitis Tallinna 32. Keskkooli õpilaste muusikavideo “Venna laul”, mida saab vaadata filmifestivali Filmiriiulist: https://filmifestival.tptlive.ee/filmiriiul/.

2020. aasta filmifestivalil osalenud õpilaste töid hindasid kohtunikud, kelleks olid Eesti armastatud näitlejad, režissöörid, operaatorid ja produtsendid. Kohtunike ridadesse kuulusid eelmisel filmifestivalil Eesti Laulu režissöör Tarmo Krimm, Rakvere Teatri näitleja Peeter Rästas, teleprodutsendid Raivo Suviste ning Kaspar Kaljas, lavastaja ja näitleja Ain Mäeots. Kuuenda filmifestivali kohtunikud avalikustame mõned nädalad enne filmifestivali galaõhtut.

TPTFF’22 sai alguse avatseremoonia otsesaatega kooli telestuudiost, mis jõudis nii ERR Menu kui ka Kinoveebi eetrisse. Saatejuhiks oli Jüri Muttika. Otsesaates käisid külas TPTFF’20 muusikavideo kategooria ja peavõitja “Venna laul” operaator-monteerija Raiko Sten Reidla, eelmise aasta kohtunik Kaspar Kaljas, TPTFF’19 mänguflmi kategooria ja peavõitja “Harjumus” meeskond ning ette võeti ka stuudiomäng, kus oli kategooriateks Eesti filmimuusika ja tsitaadid. Otsesaadet saab järelvaadata siit: https://vimeo.com/652831541.

2022. aasta filmifestivali peaauhinna paneb välja Overall&Canon, meediaparterid on ERR Menu, Kinoveeb ja Delfi TV ning toetajateks on Tallinna Polütehnikum, Selver, Forum Cinemas, Eesti Rahva Muuseum, MY Fitness, Filmimiuuseum ja Premia.

Tutvusta oma loomingut laiemale vaatajaskonnale ja saa tunnustatud oma ala professionaalidelt!
Vastame rõõmuga teie lisaküsimustele e-maili aadressil filmifestival@tptlive.ee!