Laste arutelud Arvamusfestivalil

Juba kümnendat korda kogunevad tuhanded inimesed augustikuus Arvamusfestivalile, et arutada teemade üle, mis just nende arvates on Eestis praegu kõige olulisemad. Pärast paariaastast pausi on tagasi ka Arvamusfestivali laste arutelud! Laupäeval, 13. augustil saavad lapsed võimaluse Eestimaa südames Paides arutleda just nende jaoks põnevatel teemadel. Nüüd on õige aeg oma aruteluidee välja mõelda ja teele panna!

Laste arutelu on laste korraldatud ja läbiviidud arutelu. Laste arutelude alale on oodatud kuni 7. klassi õpilaste arutelud. Teemad, millest rääkida, võib välja mõelda oma sõpruskonnas, perekonnas või koos klassiga. Arutelu võib olla vestlus, aga ka midagi muud, näiteks kõne, piknik või hoopis mõni vahva tegevus või mäng. Peamine, et see aitaks mõnda teemat huvitava nurga alt avada. Arutelu pikkus on 45 minutit kuni üks tund. Laste arutelus ei pea tingimata osalema ainult lapsed – laste arutelusse võivad olla kaasatud ka “suured inimesed”, keda lapsed soovivad sinna kutsuda. Kui idee on olemas, siis Arvamusfestival aitab arutelusid ette valmistada ning mängulises võtmes läbi viia!

OMA IDEE SAAB TEELE PANNA SIIT: https://forms.gle/Tjd8BDy9KLxhaPKd6

Laste arutelude ideekorje kestab 25. maini. Juuni alguseks valime välja 6-8 ideed ning aitame neil edasi mõelda, kuidas arutelu kõige põnevamalt läbi viia. Arutelude tehniline ettevalmistus (lavaehitus, helivõimendus, salvestus jms) toimub koostöös Arvamusfestivali meeskonnaga.

Laste arutelude kava avalikustatakse koos ülejäänud festivali programmiga 1. juunil ning juba 12.-13. augustil kohtumegi Paides!

Lisainfo:
Ingrid Alla
Arvamusfestivali laste arutelualade kuraator
ingrid.alla@arvamusfestival.ee
Tel 56998160