Luulevõistluse “Vabariikliku Noorte Luuleprõmm” Tallinna eelvoor, žüriiks noortekirjanik Ene Sepp

2. märtsil 2023 kell 13.00 toimub Tallinna Keskraamatukogu suures saalis (Estonia pst 8) Vabariikliku Noorte Luuleprõmmu Tallinna eelvoor.
Luuleprõmm on võistlus, kus noored autorid esitavad oma luuletusi. Poetry slam ehk luuleprõmm on luulevõistlus, kus autorid ise esitavad oma trükis avaldamata loomingut. Võistleja tohib kasutada ainult oma häält, lubatud pole kostüümid ja muud abivahendid.

Võistlejatel on aega kuni 3 minutit, et ette lugeda üks või mitu luuletust. Korraga on laval üks esineja. Igale esinejale annavad hindeid publik ja žürii. Žüriisse kuuluvad lisaks raamatukoguhoidjatele ka noortekirjanik Ene Sepp ja luuletaja Ülle Kütsen.

Noored on oodatud osalema kolmes vanusegrupis: …-11a, 12a-15a ja 16a-19a.
Registreerimine eelvoorus esinemiseks kestab 28. veebruarini 2023 SIIN.

Iga vanusegrupi parim pääseb Noorte Luuleprõmmu Vabariiklikule võistlusele, mis toimub 8. märtsil kell 13.00 Tartu linnaraamatukogus (Kompanii 3/5, Tartu, 4. korruse saalis).

Esimene noorte luuleprõmm toimus aastal 2018 ning osalejaid oli kokku 18. Oli näha, et selline võistlusvorm pakub noortele huvi, ning sellest tulenevalt oleme püüdnud tulevastele sõnaseadjatele kokkusaamise võimalust pakkuda.

Kui teile teadaolevalt on noori, kes kirjutavad luulet, julgustage neid osa võtma sellest omamoodi noorte autorite ülevaatusest kus pole tegelikult kaotajaid vaid on ainult võitjad!

Lisainfo: laste@tln.lib.ee, 683 0913