Õigusteaduskond pakub gümnasistidele tasuta e-kursust „Õiguse alused mittejuristile“

Tartu Ülikooli õigusteaduskond kutsub gümnasiste osalema tasuta e-kursusel „Õiguse alused mittejuristile“. See aitab noortel õigust paremini mõista ja otsustada, kas õigus on sobiv eriala, mida ülikoolis õppida. „Õiguse alused mittejuristile” on Tartu Ülikooli teaduskooli kursuste loetelus. Kursus toetab gümnaasiumi õppekava valikkursust „Inimene ja õigus“. 
 
Kursusele saab registreeruda 7. veebruarini (k.a) kursuse veebilehel. 
 
Kursusel osaleja saab: 
  • tervikliku ülevaate Eesti õigussüsteemist 
  • ettekujutuse peamistest õigusametitest 
  • teadlikumaks oma õigustest ning sellest, kuidas nende eest seista 
  • ettekujutuse õigusteaduse õppimisest ülikoolis  
  • mitmeid kasulikke praktilisi oskusi: nt kuidas leida elulise juhtumi lahendamise jaoks õige seadus või mida panna tähele lepingu sõlmimisel 
  • lisapunkte õigusteaduskonda kandideerimisel 

Lihtsad ja kaasahaaravad õppematerjalid ning videoloengud on ette valmistanud oma ala tipud – Tartu Ülikooli õigusteaduskonna õppejõud ja vilistlased. Spetsiaalselt kursuse jaoks loodud videoklippides tutvustavad õigusameteid õiguskantsler Ülle Madise, riigi peaprokurör (2014-2020) Lavly Perling, riigikohtunik (2013-2019) Priit Pikamäe, õigusteadlane Lauri Mälksoo jpt. 

Õiguse aluste e-kursus pälvis 2018. aastal e-kursuse kvaliteedimärgi ja Tartu Ülikooli täiendusõppe tunnustuse ning 2017. aastal selge sõnumi auhinna. 

Kursus sobib iseseisvaks õppimiseks. Õppetöö kestab kokku 12 nädalat ning õppimine toimub osalejale sobival ajal ja kohas (vajalik vaid arvuti ja internetiühendus). 

Õigusteaduskonda kandideerimisel annab kursus kolm lisapunkti! Möödunud aastal lisandusid kursusele uued teemad ja suurenes ainepunktide arv – 3 EAP. Neil, kel varasemast käes 2 EAP, on võimalik võtta jätkukursuse ja teenida 1 punkt juurde. Kursuse ainepunkte on põhimõtteliselt võimalik oma kooli valikaineteks üle kanda. 

Iga kursuse lõpetanu saab elektroonilise tunnistuse, mis tõendab, et ta on edukalt läbinud Tartu ülikooli täiendusõppeprogrammi mahus 3 EAP. 

Rohkem infot kursuse veebilehelt ja Tartu Ülikooli õigusteaduskonna kodulehelt.