Meil on hea meel teatada, et registreerumine kõrghariduspäevale „Õpi Tartus!“ on alanud.

„Õpi Tartus!“ on gümnasistidele mõeldud inspireeriv kõrghariduspäev, mis toimub 25. jaanuaril kl 9–14 Tallinnas Kultuurikatlas. Päeva raames tutvustavad oma õppimisvõimalusi kuus Tartu kõrgkooli, toimub konverents, avatud on messiala ja osaleda saab põnevates töötubades.

Sisutiheda päeva jooksul saab tutvuda Tartu Ülikooli, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli, Eesti Maaülikooli, Kaitseväe Akadeemia, Eesti Lennuakadeemia ja Tartu Kõrgema Kunstikooli Pallas erialade ning sisseastumistingimustega. Gümnasistidel on võimalus esitada kõrgkoolide esindajatele ja üliõpilastele küsimusi paljude erialade kohta.

Päeva keskmes on konverents, kus noori innustavad oma ala asjatundjad. Aruteluringides jagavad nii esmakursuslased kui ka vilistlased kogemusi ja nõuandeid selle kohta, kuidas eriala valida ning hiljem erialane töö leida. Räägime ka sellest, mida tudengielu peale õppimise veel tähendab. Kõrghariduspäeva juhib noor ja andekas tudeng, „Rakett 69“ võitja, saatejuht ja estcuber Karl Vilhelm Valter.

Kaasahaaravates töötubades saavad gümnasistid tutvuda erialade sisuga ja katsetada nende sobivust. Muu hulgas saab Tartu Ülikooli töötubades põhjalikumalt teada, kuidas toimivad TikToki algoritmid, ja võtta osa robotite võistlusest. Eesti Maaülikooli töötoas saab uurida, kuidas lugeda loomade kehakeelt, ja Eesti Lennuakadeemia töötoas võrreldakse tuntud filmide lennustseene reaalsusega. Tartu Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilased korraldavad kaks töötuba: neist esimeses kutsutakse osalejaid sarjast „Grey anatoomia“ inspireeritud operatsioonisaali ja teises pakutakse võimalust tunda end 80-aastasena. Kaitseväe Akadeemia kadetid räägivad ohvitseri tööelust ja seiklustest ning Kõrgema Kunstikooli Pallas töötoas saab modelli poose jälgides kiirvisandamist katsetada.

Messialal saab koguda väärt infot Tartu kuue kõrgkooli kohta ning vestelda üliõpilaste ja töötajatega. Lisaks pakuvad Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli karjäärinõustajad kõrghariduspäeva jooksul individuaalset karjäärikiirabi.
Menukas kõrghariduspäev „Õpi Tartus!“ toimub juba kaheksandat korda ja üle kahe aasta kohtutakse tänavu Kultuurikatlas kohapeal.
Üritus on kõikidele registreerunutele tasuta. Rohkem teavet ja registreerumislingi leiab ürituse veebilehelt opitartus.ee.

Karin Vahtre
TÜ turunduse spetsialist ja kõrghariduspäeva „Õpi Tartus!“ projektijuht
5354 2839
karin.vahtre@ut.ee