Osale virtuaalkonverentsil “Tahan saada mänguarendajaks” – alates 7. klassist

Üritus toimub Zoomi ja Facebooki vahendusel ning on kõigile tasuta. Soovitame ülekannet vaadata koos kogu klassi või kooliga. Kuna tegemist on osaliselt inglise keelse konverentsiga, siis soovitame osaleda alates 7. klassi noortega.

Mängutööstuses on üle 20 võimaliku ameti – seega kõigile midagi põnevat, globaalsel tasemel töötasud, lõpmatu hulk tasuta võimalusi ennast interneti abil ise arendada ja kaks tööpäeva pole kunagi samasugused.

Ajakava:
9:20 Sissejuhatus
9:25 Mattias Vlassov (EST)
9:40 Peter Vesterbacka (ENG)
10:55 Üllatusesineja (ENG)
10:10 Ott Madis Ozolit (EST)
10:25 Üllatusesineja (ENG)
10:40 Flávio Pontes (ENG)
10:55 Lõpetamine

Kuid üritust saab järele vaadata kogu päeva vältel.

Registreerida saab SIIN kuni 16. detsembrini. Jooksvat lisainfot saab jälgida ürituse Facebooki lehel: https://bit.ly/tahansaadavideomänguarendajaks

Üritusest lähemalt:

Esinejate hulka kuuluvad Peter Vesterbacka (Angry Birdsi brändi looja), Flávio Pontes (Brasiiliast Pärnusse kolinud Gamecani tehniline juht), Mattias Vlassov (Pärnust pärit Gamecani kunstiline juht) ja Ott Madis Ozolit (Mängulooja ettevõttes Placeholder Gameworks) ja kaks üllatusesinejat.

Kõigi esitlused saavad olema vabas vormis ning ruumi jääb ka küsimustevoorule. Kui ka veel pärast ürituse lõppu tekib küsimusi, võib need julgelt postitada ürituse Facebooki lehele ja need ei jää kindlasti ka vastuseta.

“Mängutööstuse karjäärivõimalused katavad väga laia huvide spektrumit – pliiatsikuntsist ja suurte süsteemide programmeerimisest rahvusvahelise suhtekorralduse ja mängureeglite loomiseni,” seletab ürituse korraldaja ja Gamecani tegevjuht Marten Palu. Tema sõnul on võimalik enamikke oskusi õppida iseseisvalt ja tasuta. “Eesti mänguarenduse kommuunist saab igal ajal nõu ja abi,” rõõmustab Marten.

Ürituse toimumist rahastab projektikonkurss Varaait, Haridus- ja Noorteamet ning Haridus- ja teadusministeerium.