Rahvusvaheline kalade joonistusvõistlus

Sel aastal tähistatakse 21. mail kalade rändepäeva. Enne seda korraldab World Fish Migration Foundation koostöös WildlifeForever’iga rahvusvahelise kalade joonistamisvõistluse Fish Art Contest. Joonistusvõistluse ja kalade rändepäevaga soovitakse tähelepanu juhtida kalaliikidele ja nende elupaikadele, eriti just kalade vaba liikumise soovile. Võistlusel oodatakse osalema 5-18 a lapsi ja noori üle maailma.

Osalemiseks vali kalade nimekirjast sobiv liik, tee temast illustratsioon ja esita töö koos oma andmetega elektrooniliselt hiljemalt 31. märtsiks. Kunstitööd tehes soovitame uurida erinevaid kalaliike, nende elupaiku ja muud veekogule iseloomulikku. Nii sobib see koolitööna hästi loodusõpetuse ja kunsti lõiminguks, samuti saab seda teha nii klassis kui koduõppel. Olgu pildid meie rahvuskala räim, kalade kuningaks peetav lõhe, mõni eksootiline hai või meil aasta kalaks valitud ahven, valik on lai!

Vastavalt võistluse reeglitele:
1. kunstitöö on horisontaal formaadis
2. kasutatav paber on suuruses 23 x 30 cm (sobib A4)
3. pildil ei tohi olla raami ega autori nime, pealkirja ega muud segavat teksti
4. tehnika osas sobivad kõik lahendused, välja arvatud digikunst ja fotod
5. ühe esitaja kohta on lubatud üks töö
6. kujutatavad kaladena sobivad kõikvõimalikud kalaliigid
7. skaneeritud või ülespildistatud tööd saab koos osaleja andmetega üles laadida
8. tähtaeg tööde esitamiseks on 31. märts 2022.

Võistlusele laekunud tööde hindamine toimub aprillis. Võitjad kuulutatakse välja mai alguses, auhinnad on veel saladuses!
Vaata inspiratsiooniks eelmise aasta võistluse võidutöid SIIN. Eesti kalade vahva kirju karja leiad SIIT.
Võistlusel osalemiseks saab abi küsida Keskkonnaameti keskkonnahariduse büroo spetsialist Elo Raspelilt (elo.raspel@keskkonnaamet.ee, tel 5341 9205).

Täpsem info: www.wildlifeforever.org