Tallinna loomaaed ootab koole ja lasteaedu kõrvitsaid koguma

Tallinna loomaaed jätkab ka sel sügisel populaarset kõrvitsate ja köögiviljade kogumist ning ootab septembris ja oktoobris neid loomaaia põhjaväravasse.
Tallinna loomaaia tänavune kõrvitsakampaania kutsub osalema ja loomadele kõrvitsaid saatma laste- ja haridusasutusi üle Eesti. Eraisikutelt oodatakse põhjavärava kogumiskasti peamiselt õunu, porgandeid ja peete.
Kõrvitsaid kogutakse tänavu kampaania korras lasteaedadelt ja koolidelt piiratud koguses ehk kuni 10 tonni. Osalema on oodatud kuni 70 lasteaeda ja õppeasutust. Kõrvitsad aitab Eestimaa lasteaedadest ja koolidest kokku koguda ning tasuta loomaaeda transportida Omniva.

„Rõõm on toetada sellist vahvat ettevõtmist! Omniva töötajatele on juba traditsiooniks kujunenud sügisene kõrvitsate transport oodatud sündmus ning hea meel on toimetada kogutud köögiviljad loomaaia elanikeni. Need pole tavapärased tooted ja nõuavad pisut teistmoodi käsitlemist, kuid meil on pikaaegne kogemus väga erinevate toodete transportimisel ja toome kõik turvaliselt kohale,“ ütles Omniva juhatuse liige Kristi Unt. „Sellised heategevuslikud ettevõtmised teevad ka meie inimeste päevad rõõmsamaks.“

Kõik tublid laste- ja haridusasutuste grupid, kes kõrvitsate kogumises osalevad, on oodatud oktoobris külastama loomaaeda Zookooli iseavastamise programmi raames. Sissepääs igale osalejale Zookooli programmiga maksab vaid 1 euro ning kõrvitsate teemaprogrammi töölehed on leitavad loomaaia kodulehelt.

Loomaaia asukatele meeldib teatavasti kõrvitsaid süüa, aga lisaks ootavad nad meeleldi ka õunu, porgandeid ja peeti. Heategevusliku kampaania korras kogutakse kõik need aiasaadused eraisikutelt septembris ja oktoobris loomaaia põhjavärava kogumiskasti (Paldiski mnt 145).
Et iga kõrvits, peet, porgand või mõni teine aiasaadus jõuaks värske ja kvaliteetsena loomaaia asukate toidulauale, siis sel aastal võtab loomaaed lasteasutustelt ning eraisikutelt vastu järgmises koguses aiasaadusi:

  • õunad –  3 tonni;
  • porgandid – 2 tonni;
  • kaalikad ja peedid – 1 tonn;
  • kõrvitsad  – 10 tonni.

Traditsiooniline kõrvitsapidu Tallinna loomaaias toimub 29. oktoobril. Kõrvitsapeo loomingunäituseks oodatakse lastelt toredaid joonistusi ja luuletusi loomadest ning aedviljadest.
Nõuanded, mida tasub järgida loomaaia asukatele aedviljade kasvatamisel:

  • loomaaeda tuleb tuua selliseid aiasaaduseid, mis oleks inimesele ka söödavad. Palume mitte saata plekilisi ja riknenud aiasaaduseid.
  • vältimaks haiguste ja seakatku ohtu peavad kõik aiasaadused olema kasvanud alal, mis on piiratud ja kuhu metsloomadel puudub ligipääs!
  • kõrvitsatele palutakse mitte peale joonistada ega kirjutada. Toredaid pilte, luuletusi loomadest ja kõrvitsatest ootab loomaaed paberil või digikandjal.

Rohkem infot leiab loomaaia kodulehelt: https://tallinnzoo.ee/loomaaed-ootab-koigilt-korvitsaid/.