Tallinna Tehnikagümnaasiumi karjääripäev 9.-12. klassi õpilastele

17. märtsil toimus Tallinna Tehnikagümnaasiumi karjääripäev 9.-12. klassi õpilastele.

Sündmuse esimene osa oli paneelarutelu, kus kolm erineva karjääriteega noort inimest õpilastele inspiratsiooni jagasid: Harju Maakohtu kohtunik Margit Roots-Dervishi, Unibet Arena tegevjuht Siim Sander Ammon ja Nõmme päästekomando päästja Sander Etverk. Esinejate näol oli tegu täiesti erineva karjääritee ja huvidega inimestega, kes oma lugu jagades tõid noorteni rohkem arusaamist sellest, kuidas valikuid langetada, vajadusel ümber otsustada ja tegeleda justnimelt sellega, mis sind kõnetab ja mida armastad. Esinejad panid rõhku ka sellele, et noored kasutaksid õppimise ajal kõikvõimalike praktika võimalusi ning juba põhi- ja keskkooli ajal võtaksid osa töövarjutamisest ning õpiksid enda jaoks huvitavaid erialasid lähemalt tundma.

Sündmuse teine osa oli ettekanne rahatarkuse teemadel. See teema on noortele väga huvipakkuv ning selle kohta jagas teadmisi Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor finantsjuhtimise eriala juht Anu Olvik.

Saalis sündmusest osa võtnud noored tõid välja, et neile meeldis, kuidas esinejad olid väga erinevatest eluvaldkondadest ja rääkisid nendega noorele arusaadavas keeles. Mitmed noored olid huvitatud, et minna paneeli osalejaid varjutama, neilt küsida nende eriala kohta ise veel rohkem