TalTech Geoloogia Instituut kutsub gümnasiste koolivaheajal kursustele

PRAKTILINE KURSUS gümnasistidele: Maapõueressursid ja inseneeria

Koolivaheajal, 19.-23. oktoobril on kõik uudishimulikud 9.–12. klasside õpilased oodatud geoloogia instituuti, kus saavad osa praktilisest ja põnevast kursusest „Maapõueressursid ja inseneeria“.
Kursuselt saab põhjaliku ülevaate maavaradest, nende kaevandamisest ja töötlemisest ning metallide töötlemise protsessidest. Õppetöö on praktiline – nii osalevad õpilased näiteks maavarade purustustehnoloogiate, metallivalu ja keevitamise töötubades, aga saab simuleerida robotitega kaevanduse automatiseerimisprotsesse.
4-päevane õppeprogramm lõpeb video-väljakutsega õpitust! Kursuse lõpetanud saavad ka Tallinna Tehnikaülikooli tunnistuse.

Rohkem infot ja registreerimine: https://taltech.ee/geoloogia-instituut/uldhariduskoolidele#p34705

 

Maapõueressursside rahvusvahelised õppeprogrammid gümnaasiumiõpilastele

Eesti koolinoorel vanuses 15-19 aastat on võimalus osaleda seitsme Euroopa riigi ülikooli või uurimisasutuse õppeprogrammis. Õppeprogrammide eesmärgiks on põhikooli lõpuklasside ja keskkoolitaseme õpilastele pakkuda „käed külge“ praktikavõimalusi projektipartnerite õppeprogrammides, mis keskenduvad maavarade uurimise-kaevandamise ning nendest toodetud toodete väärindamise, käitlemise ja säästliku töötlemise ning taaskasutuse teemadele.

Osaleda saab nii Euroopa kui ka Eestis olevas õppeprogrammis (näiteks saab Eesti õpilane osaleda nii välisriigi programmis kui ka Tallinna Tehnikaülikooli omas). Kaugmeetodil (onlines) osaledes julgustatakse õpilasi osalema meeskonnana. Projekti RAISESEE https://raiseseeris.istm.cnr.it abil toetatakse õpilaste reisi – ja elamiskulude katmist.

Õppeprogrammis osalemiseks tuleb kandideerida https://raiseseeris.istm.cnr.it/index.php/open-position 
Kandideerimise tähtaeg on 21 oktoober 2020 kell 16.00.

Täpsemate küsimuste korral õppeprogrammide ja registreerimise  kohta pöörduda Taltech kontaktisiku poole: Andrus Paat, tel 50 44 560, e-mail: andrus.paat@taltech.ee
Rohkem infot ja registreerimine: https://taltech.ee/geoloogia-instituut/uldhariduskoolidele#p34725