Tartu Ülikool kutsub abituriente lahtiste uste päevale 26.02.2020

Ootame TTG gümnasiste 26. veebruaril Tartu Ülikooli lahtiste uste päevale. Pakume Tartu Ülikooli raamatukogus ja õppehoonetes nii abiturientidele kui ka teistele tulevastele üliõpilastele arvukalt võimalusi tutvuda Tartu Ülikooli õppimisvõimalustega. Kaugematest linnadest tulijad toob kohale tasuta eribuss.

Ülikooli raamatukogu teisel korrusel toimub õppekavade infomess, kus sisseastumise ja karjääri teemadel annavad nõu kogenud asjatundjad. Koos tudengiorganisatsioonide esindajatega otsitakse vastuseid küsimustele, kuidas olla enam kui üliõpilane ja mida saab enese arendamiseks ülikoolis õppimise kõrvalt veel teha.

Raamatukogu konverentsisaalis peavad üliõpilased ja vilistlased temaatilisi arutelusid. Kaasatud on ka publik, kes saab esinejatele veebiplatvormi kaudu küsimusi esitada. Üliõpilased räägivad näiteks erialavalikust ning sellest, kuidas nemad ülikooli astusid ja mismoodi ülikoolielu käib. Vilistlased mõtisklevad aga selle üle, kuidas nad leidsid tee õige erialani ja mil moel on ülikool mõjutanud nende karjääri.

Erialade sobivust võib proovida praktilistes töötubades, mis toimuvad ülikooli eri hoonetes. Peale selle on võimalus osaleda loengutes ja praktikumides, tutvuda õpperuumidega, proovida kätt akadeemilise testi tegemisel ning kohtuda õppejõudude ja üliõpilastega. Registreerumine töötubadesse on alanud.

Lahtiste uste päeval on noortel ainulaadne võimalus viia end huvipakkuvate erialadega kurssi täiesti uuel ja põneval viisil. Esimest korda toimub erialade pimekohting, mis aitab õpilastel paremini mõista ülikooli õppekavade sisu või avastada enda jaoks hoopis midagi uut. Konkreetsed erialad saab teada alles kohtingu käigus.

Huvilised võivad osaleda Tartu Ülikooli peahoone ekskursioonil, sealhulgas näha omaaegset kartserit, ajaloolist auditooriumi, väärikat aulat ja ülikooli kunstimuuseumi. Tartu Ülikooli muuseumidesse pääseb sel päeval õpilaspiletiga tasuta. Ekskursioonidel ühiselamutes jagatakse huvilistele näpunäiteid, kuidas täita ühiselamutaotlus, et saada kõige meelepärasem elukoht, ning näidatakse olulisi ühisruume ja mõnda üliõpilastuba.

Kaugemalt tulijad toob kohale tasuta eribuss ning Tartu piires saab tasuta bussiga sõita Maarjaväljale, et teha tutvust Chemicumi, Physicumi, Biomeedikumi ja tehnoloogiainstituudiga.

Hoidke end ajakava ja värske infoga kursis ka lahtiste uste päeva Facebooki lehel.

Kohtumiseni Tartu Ülikoolis!