Tasuta vahetusprogramm USAsse

Algas uus kandideerimisvoor TASUTA vahetusprogrammi FLEX ehk Future Leaders Exchange, mida administreerib USA organisatsioon American Councils koostöös USA Saatkonnaga ning oma heakskiidu on andnud ka Eesti Haridus- ja Teadusministeerium.

Eestist on FLEX-i raames käinud Ameerikas 60 õpilast. Avalduse tähtaeg on 15. oktoober 2020.

FLEX pakub võimalust õppida aasta USA keskkoolis ja elada kohalikus perekonnas. Programmis osalemine on õpilastele tasuta ning täisstipendium katad kõik reisi- ja elamiskulud. Isegi kindlustus ja taskuraha on programmi poolt.

Avaldus asub aadressil discoverflex.org/apply

Kandidaat peab täitma järgmised nõuded:

  • omab Eesti kodakondsust ja õppima Eesti koolis;
  • tema sünnikuupäev jääb ajavahemikku 15. juuli 2003. kuni 15. juuli 2006.;
  • õpib hetkel 9. või 10. klassis;
  • on varasemalt õppinud inglise keelt;

Programmi vilistlane ja tuntust koguv bassihäälne laulja Kert Markus Valdek soovitab kandideerida FLEX-i: “Aasta Ameerikas aitas mul muutuda tolerantsemaks, leida iseennast ja oma teed muusikasse. Vahetusaasta FLEX-iga viis mind minu unistuse täitumisele lähemale ja ka nüüd lähen tagasi Ameerikasse muusikat õppima Berklee muusikakolledžisse. “

Kõigil õpilastel üle Eesti on võrdne võimalus osaleda ning soovime leida programmi just õpilasi erinevatest Eesti piirkondadest. Füüsiline puue pole programmile kandideerimisel takistuseks. Tähtis on valmisolek, huvi ja tahtmine õppida ingliskeelses ja teistsuguses kultuurikeskkonnas.

Greete Lepik
American Councils-i Eesti esindaja
flex.ee@americancouncils.org
+372 5358 4628
discoverflex.org

Informatsiooni programmi kohta leiab meie Facebooki lehelt: FLEX Estonia, Instagrammist: flexbaltics ja USA Suursaatkonna kodulehelt: https://ee.usembassy.gov/education-culture/educational-exchange-programs/flexprogram/