Tegevusi koolivaheajaks

Tallinna Spordi- ja Noorsooamet koondas kokku info vaheajal toimuvate linnalaagrite, koolituste ja sündmuste kohta, mille leiab erilehelt https://huvi.tallinn.ee/uritus/sugisvaheaeg-tallinnas.

Pealinna sügisvaheaja programmi panustavad erinevad spordi- ja huvikoolid, muuseumid, raamatukogud, noortekeskused ja ka Tallinna spordi- ja noorsooamet. Kogu informatsiooni leiab lehelt https://huvi.tallinn.ee/uritus/sugisvaheaeg-tallinnas. Samuti tasub silm peal hoida Tallinna noorteinfo Facebooki lehel.

Mõned näited vaheaja tegevustest:

1. Spordiklubi Nord linnalaagris on võimalik mängida lõbusaid sportmänge olümpiavõitja Gerd Kanteriga ning minna vaatama BC Kalev Cramo treeningut.

2. Jalgpalliklubi Volta linnalaagris saab lisaks jalgpalli mängimisele õppida ettevõtluse kohta.

3. Tehnoloogiahuvilisi lapsi ootavad nii PROTO avastustehas kui TalTech Mektory Tehnoloogiakooli tehnotrennilaager.

4. Samuti on võimalik tegeleda käsitööga huvikoolis Loomekoda või õppida keskkonna kohta Nutigeeni keskkonnahariduse sügiskoolis.

5. Fotografiska korraldab lastele inspireerivaid ja õpetlikke töötubasid – 20. oktoobril toimuv töötuba keskendub looduskeskkonnale ja meie rollile selle hoidmisele, 21. oktoobril on teemaks lugude vestlemine.

6. Nukufilmi Lastestuudios on võimalik osaleda nii animatsiooni sissejuhataval kursusel kui ka õppida joonis- ja digijoonisfilmi ning 3D animatsiooni.

7. Animatsiooni lühikursust korraldab ka TalTech Mektory.

8. Kristiine noortekeskuses toimub gifide tegemise töötuba, lühimatk Astangule, jooga, kokandustund ja palju muud.

9. Noortekeskuste koostöös toimub 20.-24. oktoobril e-spordimängude turniir GiTGuD 2020.

10. Niguliste muuseum koos teiste vanalinna muuseumidega kutsub 1.-3. klassi lapsi seikluslikku laagrisse „Kaheksa ühe hoobiga”, mis annab võimaluse nelja päeva jooksul saada osa kaheksa muuseumi tegevustest.

11. Kodulinna maja pakub koolivaheajal võimalust minna linnamüürile uudistama Nunne, Sauna ja Kuldjala torni.

12. Kumu koolivaheaja programm “Mitme näoga maskid” tutvustab Eesti ühe tuntuima avangardisti Ado Vabbe loomingut.

13. Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakond viib läbi saksa keele ringi algajatele.

14. Laagna raamatukogus saavad huvilised õppida mängides inglise keelt.

15. Sääse raamatukogus on lastel võimalik õppida ESTER-kataloogi kasutamist.

16. Sõle raamatukogu kutsub järjehoidjaid meisterdama.

17. Noor Tegija Facebookis toimub 19.-23. oktoobril iga päev otseülekanne, kus noored tutvustavad oma hobisid. Nädala jooksul on võimalik teada saada nii parkuuri, tantsu, õpilasfirma loomise, looduskosmeetika kui tänavakunsti kohta. Lisaks toimub 24. oktoobril Zoomi vahendusel tasuta une-teemaline veebiseminar, mida viib läbi unetehnoloog Kene Vernik. Veebiseminaril räägitakse unefüsioloogiast, unehäiretest ja ravist.