TÜ teaduskool avab jaanuaris gümnasistidele uued kursused ja korraldab „Matemaatika panganduses“ õppepäeva

Gümnasistidel on taas võimalik osaleda „Matemaatika panganduses“ õppepäevadel, mis toimuvad 2023. aastal juba 19. jaanuaril TalTech Virumaa kolledžis (Kohtla-Järvel) ja 26. Jaanuaril Tartu Ülikooli peahoones (Tartus).

Tartu Ülikooli teaduskool korraldab ka sel aastal koostöös Swedbankiga 10.–12. klasside õpilastele „Matemaatika panganduses“ õppepäevi, kus räägitakse reaalteaduste olulisusest panganduse kontekstis.

Õppepäevadele registreerumine toimub Tartu Ülikooli teaduskooli kodulehel. Lingile klõpsates avaneb registreerimisvorm koos vastava õppepäeva lisateabe ja kavaga.
19.01.2023 TalTech Virumaa kolledžis: https://www.teaduskool.ut.ee/et/matemaatika-panganduses-oppepaev-19012023-taltech-virumaa-kolledzis
26.01.2023 Tartu Ülikooli peahoones: https://www.teaduskool.ut.ee/et/matemaatika-panganduses-oppepaev-2601-tartu-ulikooli-peahoones
Swedbanki erinevate ametikohtade esindajad annavad ülevaate oma igapäevatööst ning jagavad kogemusi matemaatikateadmiste kasutamise kohta läbi päriseluliste praktiliste ülesannete.

Päeva jooksul käsitletavate teemade hulka kuuluvad näiteks: rahatarkus ja investeerimine; ettevõtlusega alustamine; andmeteadus ja riskimudelid.

Tartu Ülikooli üliõpilased juhendavad päeva teises pooles töötuba teemal: liisingu/laenu intress, euribori mõjud ja inflatsioon.

Lisateave:
Jaanus Sepp,
Tartu Ülikooli teaduskooli arendus- ja koostöö peaspetsialist,
517 7091, jaanus.sepp@ut.ee