Veebiseminar Rohelise kooli kogukonnale “Vabane ohtlikest ainetest oma kodus” – 27.03

Peagi toimub meie võrgustiku esimene seminar, kuhu ootame huvilisi kogu Rohelise kooli kogukonnast: õpetajad, lapsevanemad ja pereliikmed, vanemad õpilased ise ning koolide-lasteaedade töötajad, kes samuti ohtlike ainetega esmajoones kokkupuutuvad (haldus, koristus, toitlustus, jne).

Rohelise kooli võrgustiku veebiseminar “Vabane ohtlikest ainetest oma kodus” – 27.03 kell 11.00-12.00

Kas teie laps kannab perfluorooktaanhappega töödeldud kombekat, sööb selle kattega pannilt muna ja istub sellega töödeldud diivanil? Kas teie õpilased pesevad koolis käsi triklosaaniga antibakteriaalse seebiga, voolivad ftalaate sisaldava voolimissaviga ja kaisutavad broomitud leegiaeglustiga töödeldud kaisukaru?
Kõik eelnevalt mainitud ained kahjustavad laste hormoonsüsteemi ja on tõenäoliselt tulevikus vähkitekitavad, mõned kahjustavad lisaks ka närvisüsteemi ja põhjustavad erinevaid haigusi. Enamus neist kuhjub ajapikku meie elundite kudedesse, ning loodusesse sattudes samamoodi ka veeorganismidesse. Kahjuks on väga suur võimalus, et ka sinu koolis, lasteaias ja kodus kõiki neid aineid leidub…

Ootame kõiki huvilisi 27. märtsil veebiseminarile “Vabane ohtlikest ainetest oma kodus”, kus räägime just sellest – kuidas kahjulikud ained enda, oma laste ja õpilaste keskkonnast välja saada.
Balti Keskkonnafoorumi eksperdid Heli Nõmmsalu ja Kai Klein tutvustavad hiljuti valminud juhendit „Vabane ohtlikest ainetest oma kodus“, milles kirjeldatakse, kuidas vabaneda samm-sammult ohtlikest ainetest oma majapidamises. Heli ja Kai selgitavad, mis üldse on ohtlikud aineid, kus neid leidub ning miks. Samuti annavad nad näpunäiteid, mida otsida, eemaldada ja kuidas asendada, et vältida ohtlikke aineid kodu erinevates ruumides. Suurepärane võimalus alustada kevadkoristust uute teadmistega!

Seminar toimub 27.03 kell 11.00-12.00 Zoom-keskkonnas
Registreeru hiljemalt 25.03  forms.gle/bgJHJw6ytgSt4T6G7 –  kohtade arv on piiratud. Tunnistusi me sellel seminaril osalemise eest ei väljasta.

Seminari Facebooki üritus.