VIKTORIIN 7.-9. klassidele

Keskkonnaamet kutsub kõiki 7.-9. klasside õpilasi osalema jäätmetekke vähendamise nädala veebiviktoriinil 18.-29. novembrini Keskkonnaameti kodulehel.

Plakat, viktoriini juhend

Üleeuroopalist jäätmetekke vähendamise nädalat (European Week for Waste Reduction) tähistatakse novembrikuu eelviimasel nädalal. Tänavuse nädala hüüdlause „Muuda oma harjumusi, tekita vähem jäätmeid!“ kutsub muutma oma igapäevaseid tarbimisharjumusi, et oluliselt vähendada tekkiva prügi hulka. Harjumuste muutmise eelduseks on piisavad keskkonnateadmised ja motivatsioon nende teadmiste rakendamiseks ka argielus. Seepärast korraldabki Keskkonnaamet jäätmeteemalise viktoriini, et tuletada meelde vanu tõdesid ja jagada uusi teadmisi jäätmete vähendamisest. Koolinoorte motiveerimiseks loosime kõigi viktoriinis osalejate vahel välja 12 stardikomplekti plastivabaks eluks.

Viktoriinist saab osa võtta nii internetiühendusega arvuti, nutitelefoni kui ka tahvelarvuti vahendusel https://www.keskkonnaamet.ee/viktoriinid/

  • Viktoriin viiakse läbi 18. kuni 29.novembrini 2019.
  • Viktoriinile ootame osalema 7.-9. klasside õpilasi.
  • Viktoriinist võib iga osaleja osa võtta vaid üks kord.
  • Osalejate registreerimine toimub samaaegselt viktoriini alustamisega. (Registreerimisel tuleb kirja panna osaleja nimi, kool ja klass, õpetaja nimi ja e-post, et saaksime auhinna kooli toimetada, kui loosiõnn naeratab).
  • Küsimusi on kokku 12.
  • Küsimused on eesti keeles.
  • Küsimused on valikvastustega, kusjuures valikus võib olla mitu õiget vastust.
  • Iga õige vastus annab 2 punkti, vale vastus 0 punkti.

VIKTORIINIKS VALMISTUDES UURI KINDLASTI

Kõigi osalejate vahel loositakse välja 12 stardikomplekti plastivabaks eluks! Stardikomplektist leiab korduvkasutatavad kotid, mis muudavad poeskäigu kilekotivabaks ning asenduse ühekordsetele topsidele ja söögiriistadele.

Lisainfo viktoriini osalemistingimuste ja tulemuste kohta leiab keskkonnaameti kodulehelt: https://www.keskkonnaamet.ee/et/eesmargid-tegevused/keskkonnaharidus/viktoriin